RC auta

RC modely aut jsou poháněny elektropohonem nebo spalovacím motorem. Elektropohon se dále dělí na stejnosměrný nebo střídavý. Stejnosměrný systém je velice jednoduchý. O pohon se stará motorek, který má uvnitř uhlíky. Tyto auta jsou dodávána se vším, co budete k jízdě potřebovat (RTR). Mají tedy i bateriový pack a nabíječku. Modely se stejnosměrným pohonem dosahují maximální rychlosti okolo 25-30 km/h. Doba jízdy na jeden bateriový pack je cca. 15 minut, ale vše záleží na stylu a agresivitě jízdy. Tyto auta jsou určena hlavně pro začátečníky, jelikož nejsou náročná na údržbu a servis. Mezi nejznámější výrobce těchto modelů patří značky HiMOTO, LRP, HPI, TRAXXAS, Maverick, Losi, Vaterra.

RC modely se střídavým (třífázovým) pohonem se již řadí mezi kvalitní stroje a dosahují vysokých rychlostí okolo 80 km/h. Tato rychlá auta jsou dodávána ve většině případech již složená (RTR) a připravená k jízdě, ale na rozdíl od modelů se stejnosměrným pohonem balení neobsahuje baterii a nabíječku. Abyste naplno využili potenciál elektroniky, kterým střídavý systém disponuje, tak je potřeba dokoupit LIPO baterii a mikroprocesorovou nabíječku. To je vždy větší investice okolo 2500 Kč, ale je velice důležitá. Mezi kvalitní výrobce LIPO baterií a nabíječek určitě řadíme HPI, NOSRAM, TRAXXAS, LRP.

RC modely aut se spalovacím motorem (nitro) jsou již určeny pro zkušenější modeláře. Abyste spalovací model uvedli do chodu je zapotřebí k němu dokoupit příslušenství. Nejdůležitější je palivo (pro zajetí modelu je důležité palivo s 16% podílem nitromethanu), dále se neobejdete bez startovací sady a doporučujeme i infra teploměr se kterým budete vždy vědět jakou teplotu má Váš motor. Sledování teploty motoru je velice důležité, jelikož tím zabráníte poškození bloku motoru přehřátím. Dále se doporučuje zakoupit konzervační oleje pro motor a vzduchový filtr. V neposlední řadě je dobré mít také základnu náhradních žhavících svíček, protože funkčnost motoru také závisí na svíčce a na aktuální venkovní teplotě.

Posledním typem RC aut jsou modely poháněné dvoutaktním spalovacím motorem
, který jezdí na natural 95, stejně jako normální velká auta. Tyto auta vynikají svými obřími rozměry a váhou. Délkou dosahují cca. 100 cm a váhově jsou těžší než 20 kg, takže je jasné, že se nejedná o hračku, ale o skutečný model, který budí respekt. Na rozdíl od aut, které jsou poháněné nitromethanem, tyto modely není potřeba ladit, protože jsou již nastavené. Tato obří auta jsou dodávána v provedení RTR, takže máte v balení vše, co budete k jízdě potřebovat.

 

RC vrtulníky

Vrtulníky na dálkové ovládání se v posledních letech těší stále větší oblibě. Tyto hračky již patří neodmyslitelně do téměř každé domácnosti. Vrtulníky dělíme do dvou skupin podle pohonné jednotky a to na elektro a spalovací. Elektro modely se dělí na jednorotorové klasické, dvourotorové koaxiální a tandemové. Mezi nejpopulárnější vrtulníčky patří ty nejjednodušší 3-kanálové dvourotorové, které jsou ovládané přes infra vysílačku (IR). Tyto modely jsou určeny pro indoor využití (v bytě, v domě) a jsou určeny téměř pro všechny. Tudíž jsou tou nejlepší volbou pro úplné začátečníky. U 3-kanálových vrtulníků je ovládání následující. Jedním kanálem ovládáte výšku modelu, druhým směr dopředu a dozadu a posledním kanálem zatáčíte doleva nebo doprava. U 4-kanálových vrtulníků je to stejné, ale 4-kanálem ovládáte náklon do stran. V této kategorii již můžeme zakoupit lepší stroje, které mají vysílačku na digitální frekvenci (2.4 Ghz). Mezi nejpopulárnější výrobce patří například NINE EAGLES, RC SYSTEM, BLADE, SCORPIO. 6-Kanálové a více kanálové vrtulníky jsou již určeny pouze pro opravdové piloty, kteří mají dlouholeté zkušenosti a umí tyto stroje plně ovládat. Tyto vrtulníky jsou schopné provádět akrobatické kousky a jsou velice náchylné na ovládání. Dále jsou zde i kvadrokoptéry neboli DRONY. Mezi nejznámější značky patř DJI, Blade, Nine Eagles, Hubsan, Walkera a další. Na každý dron od nás nabízíme náhradní díly a příslušenství.

Vrtulníky se spalovacím motorem jsou určeny pouze pro profesionály, kteří létají již několik let. Tyto modely jsou velice nákladné a velice choulostivé. Proto nepatří do rukou méně zkušeným pilotům. K tomu, abyste model vůbec nastartovali je potřeba vlastnit vhodné příslušenství (START KIT), palivo a ostatní komponenty, jako speciální nástroje, teploměr atd.

RC letadla

RC modely letadel se také dělí podle pohonu a počtu kanálů, jako tomu je u vrtulníků. Nejjednodušší jsou 2-kanálové modely letadel, kde ovládáte pouze otáčky motoru (let nahoru) a zatáčení doleva nebo doprava, tyto modely vyrábí firma RC SYSTEM. Vynikají především poměrem cena/kvalita. Všeobecně se ale doporučují letadla nebo větroně minimálně 4-kanálové. Tyto modely mají rozpětí od 60 cm a výše. Pro začátek je ideální letadlo s rozpětím cca. 80-100 cm. U těchto letadel je ovládán motor (výška), směrovka, výškovka a křidélka. V kategorii Letadla dále naleznete RC větroně, házecí letadla, samokřídla, ale i letecké simulátory. Náhradní díly RC letadel a příslušenství je samozřejmostí.

U varianty se spalovacím motorem je to stejné jako u spalovacích vrtulníků. Tyto modely mají stejné požadavky na náročnost a funkčnost.

Proč byste měli nakoupit RC model na dálkové ovládání právě u nás?

  • Nabízíme pouze modely, ke kterým máme náhradní díly

  • Důležitý je pro nás a naše zákazníky nejen záruční, ale také pozáruční servis

  • Určité RC modely držíme přímo na našem skladě a tím je zaručena dostatečně rychlá expedice

  • U všech objednávek nad 2.500 Kč je dopravné po celé České republice zcela zdarma

  • Pomůžeme jak začátečníkům, tak pokročilým při správném výběru modelu